Miody -rodzaje
21 maja 2018/Blog
  • By Arkweb

Miody – rodzaje

Miody – rodzaje i gatunki. W zależności od tego z jakich kwiatów pszczoły zbierały nektar, spadź i pyłek kwiatowy wyróżniamy wiele odmian naturalnych miodów. Stąd też mają one różne właściwości odżywcze i lecznicze. Zatem sprawdźmy jakich pięć wyjątkowych propozycji mają dla nas fachowi pszczelarze.

Miody – rodzaje w pięciu odsłonach


Miód wielokwiatowy

To tak zwany produkt tysiąca kwiatów z polskich pół, łąk, lasów i sadów. Charakteryzuje się łagodnym smakiem i przyjemnym zapachem. Łączy w sobie pozytywne właściwości wielu miodów. Dlatego idealnie sprawdza się jako dodatek w kuchni oraz w profilaktyce i leczeniu przeziębień, dobrze smakuje dzieciom.

Miód spadziowy

Ten miodek powstaje głównie ze spadzi drzew iglastych, stąd też charakteryzuje się ciemno brunatną barwą oraz mocnym i wyrazistym aromatem. Działa między innymi przeciwzapalnie i wykrztuśnie.

Miód lipowy

Miód lipowy to naturalne dobro pozyskiwane z nektaru wieloletniej lipy drobnolistnej i szerokolistnej o zapachu jej kwiatów. Smak miodu jest lekko gorzkawy a barwa klaruje się od zielonkawożółtej do jasno-bursztynowej. Skutecznie pomaga w leczeniu grypy, przeziębienia oraz kaszlu.

Miód akacjowy

Nektar robinii białej jest surowcem, z którego powstaje miód akacjowy o delikatnym zapachu kwiatu akacji. Dzięki dużej zawartości sacharozy jest najsłodszym spośród miodów, dlatego też jest szczególnie lubiany przez dzieci. Zawiera mało pyłku, stąd polecany jest alergikom.  Działa uspokajająco oraz wspomaga leczenie stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Miód gryczany

Gryczany miodek pozyskiwany jest z nektaru gryki zwyczajnej. To jeden z najciemniejszych miodów, jego kolor przechodzi od ciemnobrunatnej do prawie czarnej. Cechuje się ostrym smakiem i charakterystycznym zapachem. Dodatkowo dzięki zawartości wysoce aktywnych składników jego właściwości lecznicze są wręcz nieocenione.

Miody rodzaje i gatunki

Szybki kontakt!
+
Wyślij!