turystyczne piosenki
5 kwietnia 2023/Ze świata
  • By Arkweb

Czy kiedykolwiek mieliście ochotę na spontaniczną wycieczkę w góry, nad morze czy nad jezioro? Takie wyjazdy często są idealnym sposobem na oderwanie się od codziennej rutyny i zrelaksowanie się wśród pięknej natury. A co zrobić, aby dodatkowo wprowadzić wakacyjny nastrój? Oczywiście, posłuchać piosenek turystycznych!

Podczas konsumowania naszych miodów zachęcamy do posłuchania tego teledysku LINK stworzonego przez zespół Grzane Wino co dodatkowo Wam osłodzi dzień

Pszczoły – powiew spokoju i lata

Pasieki i pszczoły to ważne elementy krajobrazu polskiej wsi, które kojarzą się z tradycyjnymi metodami produkcji miodu. Nic więc dziwnego, że temat ten pojawił się również w wielu piosenkach turystycznych. Poniżej znajdziecie kilka propozycji utworów, które idealnie wprowadzą Was w klimat wakacyjnych wyjazdów, a jednocześnie nawiążą do tematu pszczół i miodu.

  1. „Miody, miody” – zespół Czerwone Gitary

To jeden z najbardziej znanych utworów, które nawiązują do tematu miodu i pszczół. Piosenka ta opowiada o miłosnych perypetiach, które rozgrywają się na tle pachnących łąk i zapachów miodu. Melodia i słowa tego utworu na pewno wprowadzą Was w wakacyjny nastrój i skłonią do refleksji nad pięknem natury.

  1. „Pasieka” – Wiesław Michnikowski

Ten utwór to prawdziwy hołd dla pszczół i pasiek. Piosenka opowiada o pracy pszczół i ludzi, którzy zajmują się hodowlą pszczół i produkcją miodu. Melodia jest bardzo przyjemna i wprowadza w nastrój letnich wakacji, a tekst utworu skłania do refleksji nad rolą pszczół w życiu człowieka.

  1. „Kwiaty polskie” – zespół Skaldowie

Ten utwór to prawdziwa poezja w muzyce. Piosenka opowiada o pięknie polskiej natury i dzikiej florze, na której żyją i pracują pszczoły. Melodia jest bardzo melodyjna i wprowadza w nastrój wakacyjnych wyjazdów, a słowa utworu skłaniają do refleksji nad pięknem i wartością przyrody.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!