Apiterapia
26 stycznia 2021/Blog
  • By Arkweb

Apiterapia – w roli głównej miód
i produkty pszczele


Apiterapia (od. łac. apis – pszczoła i grec. therapia – leczenie) to metody polegające na leczeniu organizmu przy pomocy produktów pszczelich. A z tych najbardziej znane są oczywiście naturalne miody. Ponadto nasze dzielne małe stworzonka produkują dla nas jeszcze inne bardzo pożyteczne wytwory, a mianowicie: kit pszczeli, inaczej propolis, jad i mleczko pszczele oraz pierzgę. Znamy ich cudowne właściwości, tutaj nie ma wątpliwości. Przecież przekazują nam tą wiedzę nasi przodkowie już od niepamiętnych czasów. Jak cenny dla naszego organizmu potrafi być miód, i to w bardzo szerokim zakresie, ludzie odkryli i dowiedli wieki temu. Tak więc ten złoty środek i przysmak w jednym towarzyszy nam praktycznie w każdym domu. Po ów miodek najczęściej sięgamy nie bez powodu wówczas, gdy spada nasza odporność lub borykamy się z przeziębieniem. Bowiem medycyna naturalna potrafi działać naprawdę rzeczy wielkie, wystarczy tylko umieć z niej korzystać.

Apiterapia w naszym codziennym życiu

Chyba każdy z nas w życiu dorosłym albo nawet już w dzieciństwie stosował produkty terapeutyczne w postaci wyrobów pszczelich. Mnóstwo osób na przykład zamiast cukru słodzi codziennie spożywane napoje za pomocą miodu. Uzyskujemy wtedy nie tylko słodki i charakterystyczny smak, ale również dostarczamy sobie niezwykle cennych substancji, witamin i minerałów. A te zawarte w codziennej diecie wywierają bardzo istotny wpływ na poprawne funkcjonowanie naszego organizmu. Warto wspomnieć, iż w Rosji apiterapia należy do tradycyjnych praktyk medycznych. Ostatnimi czasy w dobie powszechnej chemizacji życia miody polskie stały się bardzo pospolitym podarunkiem dla naszych najbliższych. Zawsze cieszą obdarowanych i kojarzą się z dobrymi życzeniami, przede wszystkim jakże nam potrzebnego zdrowia.

Wyroby pszczele stosowane w apiterapii  

Terapia miodem, ale jakim? Przecież mamy w stałej ofercie bardzo wiele różnych gatunków miodów. Każdy może wybrać swój ulubiony smak. Jednak ponad walory smakowe znacznie ważniejsze są właściwości i działanie tych produktów. Dlatego też warto poczytać przed zakupem coż takiego szczególnego kryje się w każdym słoiczku przygotowanego przez nas produktu. Najważniejsze informacje na temat miodów polskich znajdziecie na stronie https://pasiekastefanek.pl/sklep/, czyli w zakładce naszego sklepu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Z wielką przyjemnością również opowiemy więcej na temat wyrobów pszczelich w naszej pasiece.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!